Home

Obraćanje sa promotivnih skupova

Kao što znate 16.11.2013.godine,u Petnjici su održani prvi lokalni izbori za izbor odbornika u skupštini opštine Petnjica.Rezultati proteklih izbora su vam takodje poznati,kao i činjenica da je Petnjicu u toku predizborne kampanje posjetio veliki broj ljudi na visokim pozicijama u državi Crnoj Gori,a medju njima i Predsjednik Vlade Republike Crne Gore,gospodin Milo Đukanović,Podpredsjednik Vlade Republike Crne Gore,gospodin Rafet Husović i Bivši Podpredsjednik Skupštine Crne Gore a sada Poslanik,gospodin Rifat Rastoder...

Podsjetiti ćemo se njihovih obraćanja građanima Petnjice na promotivnim skupovima partija kojima pripadaju...


Predsjednik Vlade,gospodin Milo Đukanović:


"Dragi prijatelji,poštovani Petnjičani,dame i gospodo..Htio bih da vam na početku iskreno,u ime Vlade i u svoje lično ime,čestitam veliki politički i građanski uspjeh-obnovu Petnjičke opštine.Takođe,htio bih da kažem da mi predstavlja veliku čast i zadovoljstvo dasam danas ovdje sa vama u susret jednom,kako bih rekao,istorijskom dogadjaju.A istorijski događaj je ono što će se desiti 16og novembra,kada će obnovljena Petnjička opština izabrati svoje prvo rukovodstvo,dobiti svog prvog predsjednika opštine za kojeg sam siguran,da će ne samo u ovoj generaciji,nego u generacijama Petnjičana i građana Crne Gore kojiće slijediti ovu generaciju,ostati zabilježen kao čovjek koji je udario taj najsnažniji,presudni pečat demokratskog,ekonomskog i ukupnog društvenog razvoja Petnjice.Ja nisam došao da bih vas ubjeđivao da je pametno podržati partiju na čijem sam čelu i u čije ime su mnogi ljudi prije mene veoma umno i razborito govorili,tako da bih teško ima o tu šta i da dodam,tu sam zapravo da bih se posjetio,zajedno sa vama,na neke markantne datume i na neke markantne događaje iz naše novije političke istorije u kojima je pouzdano iskovano povjerenje između DPS-a i Petnjičkog kraja.Da sam došao ovdje da vas ubjeđujem podcijenio bih vašu,ne samo razboritost da sami najbolje znate št je za vas dobro,da ste vođeni tim vašim dobrom pametno odlučivali u svakom do sada izbornom procesu u ovom kraju,Beranskoj opštini i Crnoj Gori.
Prvo:devedesetih smo zajedno sačuvali mir,multietničku i multinacionalnu toleranciju stabilnost Crne Gore i obezbijedili da građani CG ne izginu kao mnogo puta u istoriji,da ne dozvolimo da se poruši ono šo su stvarale generacije naših vrijednih predaka.
Drugo:to je obnova Crnogorske nezavisnosti,Petnjica je tome dala Briljantan pečat i ja koristim ovu priliku da vam iskreno zahvalim na vašem nesebičnom doprinosu,jednako vama koji i danas živite ovdje kao i dijaspori ovoga kraja.
Treće:to je obnova Petnjičke opštine i koristim priliku da ovdje još jednom naglasim ogroman doprinos koji je tom procesu dala Demokratska partija socijalista..."Poslanik u Skupštini CG,gospodin Rifat Rastoder:


"Sellam alejkum dragi prijatelji.Veliki i iskreni pozdrav i zahvalnost na prisustvo i na srdačnosti sa kojom nas dočekujete.Mogu vam reći da je teško sada govoriti posle svega,ali izdržaću,izdržaću i ovoliko vaše jubavi.Moram vam reći da je i prije neki dan u Luxemburgu sa našom braćom bilo slično i sve mi to govori da će sedmica na predstojećim izborima biti jedini pravi pun pogodak,zbog toga vam unaprijed čestitam i ujedno zahvaljujem na svemu što ste do sada radili i uradili u minuloj kampanji.Posebna zahvalnost na podršci i požrtvovanju u obnovi statusa opštine našem zajedničkom zavičaju.Doduše,sada su svi.kako čujem,najzaslužniji i za obnovu Crne Gore i za obnovu opštine Petnjica.Čak i za obnovu objekata koje smo isključivo mi zajedno sa našom raćom iz dijaspore gradili,a neki bi pak da sve zaogrnu isključivo nacionalnim imenom,koje smo upravo mi vraćali i uzdizali,smeta im čak i naziv ulice Crnogorsko-Turskog prijateljstva.Istina je da su jedni od njih politički tumarali,zaslijepljeni sopstvenim romantizmom,a drugi pak huškali na rat a neki neposredn učestvovali u ubijanju zajedničke nam države SFRJ,ili u najboljem,ćutanjem i hizmećarenjem,pomagali zločine.Jedini smo mi sa aktuelne političke scene u kontinuitetu dizali glas i borili se protiv rata.Mi jednako predvodimo i u jačanju saradnje sa Turskom,Azerbejdžanom,Luxemburgom i drugim državama istoka i zapada.Svo ovo vrijeme inače,dok su se drugi plašili pomena imena Sandžaka i Bihora,mi smo se ponosili Sandžakom kaokulturnom prekograničnom regijom i Bihorom kao budućom opštinom.Predvodili smo i u svim važnijim konkretnim projektima realizovanim na ovom području,počev od obnove zdanja u kome se nalazimo sada,proboju puta Bioča-Petnjica-Trpeško brdo-Rožaje,kao i puta Bor-Konjska rijeka-granica sa Srbijom,te izgradnji ulice Crnogorsko-Turskog prijateljtva i Divan bašče pored nje.Konačno.ma šta ko pričao,moram ponoviti,uz svu zahvalnost svima koji su na bilo koji način pomogli,mi iz SDP-a smo punu deceniju predvodili i nakon 56 godina obnovili opštinu Petnjica..."Podpredsjednik Vlade,gospodin Rafet Husović:


"Danas sa ponosom mogu reći da smo ostvarili prvi dio programa Bonjačke stranke koji se odnosi na Petnjicu,na vraćanje statusa opštine.Sada nam ostaje realizacija drugog,znatno težeg dijela programa BS-e,razvoj i napredak opštine Petnjica-Pokrenimo Petnjicu.Obilazeći ovih dana Petnjicu,svjesni smo zašto su stanovnici ovog područja tražili svoju upravu,i bili jedinstveni u svoim zahtjevima da sami odlučuju o svojoj budućnosti.Već na prvi pogled je očigledno da se u proteklih pet decenija na ovom području malo šta uradilo,a još manje je to bilo na kvalitetan i pravi način.Sada kada nakon toliko vremena zapostavljanja i nekorektnog odnosa struktura vlasti,kako lokalnih tako i državnih,Petnjica je konačno dobila šansu da od jedne periferne,ruralne oblasti,postane razvijena opština i tako ponudi svojim stanovnicima bolje uslove za život.U takvim okolnostima,ključni zadatak opštinske vlasti je da koristi sve postojeće kapacitete stanovništva,države,drugih opština,kao i brojne naše dijspore,da koristi postojeće prednosti i eliminiše uočene slabosti,da podiže ukupne kapacitete uprave,da podstiče učešće građana u procesu vršenja vlasti.U tom poslu,sve partije,civilno društvo i svi građani imaju važnu ulogu i odgvornost da se obezbijede stalne pozitivne promjene na bolje.Opštinski funkcioneri treba da budu najodgovoniji,najuredniji i najsposobniji građani Petnjice,sa vizijom o značajno naprednijoj Petnjici u srednjeročnom roku i saznanju kako to postići.Lokalna administracija treba da bude stručna,profesionalna i na usluzi svojim građanima.Mi u BS svjesni smo složenosti i težine izazova,ali smo spremni da se nosimo sa njima.Kandidati za odbornike i budući rukovodioc opštine i organa uprave,službi,preduzeća,imaju energije i znanja da se suoče sa svim izazovima.Imamo ideju kako treba da se riješi značajni broj problema i sa pravom očekujemo da nam birači ukažu povjerenje i glasaju listu BS-e..."