Home

Prva godišnjica opštine

U Petnjici je,uz prigodnu svečanost,obilježena prva godišnjica vraćanja statusa opštine Petnjica.28.maj 2013.godine,ostaće upisan velikim slovima kako u istoriji ovoga kraja,tako i u srcima svakog gradjanina Petnjice,koji su sa nestrpljenjem iščekivali zasijedanje Skupštine Crne Gore na kojoj je Petnjici vraćen status opštine.

Čast da se prvi obrati povodom ovog,za sve nas važnog skupa i da uputi riječi dobrodošlice u ime organizacionog odbora ove svečanosti imao je Predsjednik skupštine opštine Petnjica,gospodin Adnan Muhović.


Nakon gospodina Muhovića,prisutnima se obratio i Predsjednik Opštine Petnjica,gospodin Samir Agović,koji nas je kao član Odbora za vraćanje statusa opštine,podsjetio na borbu i jedinstvo Bihora ka zajedničkom cilju,povratku statusa opštine.Iskoristio je priliku da se zahvali svima,i pojedincima i organizacijama i institucijama,koji su na bilo koji način pomogli tokom dugog procesa vraćanja statusa opštine Petnjici.

Kao što je i gospodin Agović rekao,“Opštine ne bi bilo da ideju o vraćanju nisu podržale kako institucije,tako i pojedinci... Zato u znak zahvalnosti,ovom prilikom želimo da uručimo priznanja za izuzetan doprinos u procesu obnavljanja statusa opštine Petnjica“
A priznanja su uručena:
-Vladi Republike Crne Gore
-Skupštini Republike Crne Gore
-dr Saliji Adroviću,kao jednom od prvih pokretača ideje o povratku opštine i predsjedniku prvog Odbora
-Rifatu Rastoderu,poslaniku u Skupštini i inicijatoru izmjene i dopune Zakona o teritorijalnoj organizaciji
-bivšim poslanicima,dr Fahrudinu Hadroviću i Dragu Čantriću
-Opštini Berane i Skupštini opštine Berane,bivšem predsjedniku opštine Berane,gospodinu Vuki Goluboviću
-Odboru za vraćanje statusa opštine Petnjica
-Prvoj NVO koja je propagirala ideju opštine Petnjica,NVO „Društvo za razvoj Petnjice“

Prva godišnjica od obnavljanja opštine je bila prilika da se za izuzetnu podršku i afirmaciju zahtjeva za vraćanje statusa opštine uruče ZAHVALNICE brojnim institucijama,organizacijama i pojedincima.
Zahvalnice su dobili:
-Poslanici u Skupštini Republike Crne Gore,Rešid Adrović,Saša Pešić,Azra Jasavić,Kemal Zoronjić i Ervin Spahić
-Opštinski Odbori Političkih Partija,DPS,SDP,BS,SNP,NSD,PCG,NS I PZP,
-Predsjednici Mjesnih Zajednica,MZ Petnjica,MZ Trpezi,MZ Vrbica,MZ Tucanje,MZ Savin Bor,MZ Bor i MZ Javorova
-Odbornicima iz bivše opštine Petnjica,Haćimu Durakoviću,Fehu Ajdarpašiću i Faiku Adroviću
-Našim Udruženjima u Dijaspori,ZK „Bihor“ –Luxemburg,BD Fond –Luxemburg,Amitie Luxemburg – Montenegro,Udruženje Študgart –Njemačka,Evropa za opštinu Petnjica –Njemačka,Bratska Ruka –Švajcarska,Montenegro –Švajcarska,KŠD Sandžak –Slovenija,Udruženje gradjana u BIH porijeklom iz Sandžaka.
-prvom doktoru nauka sa ovih prostora,rahmetli Hakiji Hadroviću
-Jedinom akademiku sa ovih prostora,Šerbu Rastoderu
-dr Drašku Došljaku,za doktorsku disertaciju na temu „Toponimija Gornjeg Bihora“
-prof. Dr Rifatu Škrijelju,profesoru na Sarajevskom univerzitetu
-Bajru Agoviću,za istraživački rad na polju islamske kulture
-Brahu Adroviću,članu udruženja književnika Crne Gore
-Safet Hadrović Vrbički i Zumber Muratović,zavičajni pisci
-Centar za očuvanje i razvoj kulture manjina Crne Gore
-JUOŠ „Mahmut Adrović“,KUD „Bihor“ i Fudbalski klub „Petnjica“

Bihorci su poznati kao humani ljudi i primjer su kako se pomaže svoj kraj,zato ovom prilikom Opština Petnjica dodjeljuje POVELJE u znak beskrajne zahvalnosti za humani rad.
Povelje su dobili:
-Rahmetli Mujko Šabotić,Izet Rastoder,Mirsad Ramčilović,Esko Palamar,Fondacija Caritas,TIKA,Fondacija Agović
-kompanije „Bihor“ –Edin Latić,M.E.T. –Ernad Muhović i Elvis Duraković,G.T.S. –Enis Muratović i Kompanija braće Halilović.