Home

Lokalni izbori u Crnoj GoriPovodom predstojećih lokalnih izbora u Crnoj Gori predstavnici udruženja čije članstvo čine gradjani porijeklom iz Petnjice i  Bihora dana 27 Okrtobra 2017 godine u Sundernu (NRW) održali su kratak sastanak radi konsultacija.

 Sastanak je iniciralo udruženje "Evropa za opštinu Petnjica" e.V., moderator sastanka bio je gospodin Mijaz Ramdedović.Tema sastanka je bila  predstojeće glasanje i iniciranje  pripadnika dijaspore za odlazak na glasanje u svoja mjesta.

Zaključeno je da bi pripadnici dijaspore trebali uzeti puno učešće na izborima i da se povjerenje da onim strankama za koje smatraju da su sposobne izvršavati data obećanja uzeta kao obaveze. Za tu priliku predvidja se angažovanje najmanje jednog autobusa u zavisnosti od broja prijavljenih glasača.

Bliže informacije o organizovanju putovanja, sponzorisanju i drugim aktivnostima vezanim za ovaj projekat biti će naknadno objavljeni na stranici www.opstina-petnjica.com.

Organizacioni odbor projekta