Realizacija projekata

Poslednjih nekoliko dana lijepe vijesti iz Petnjice. Da li slučajno ili ne, u kratkom periodu nakon vraćanja statusa opštine Petnjici, na teritoriji Bihora je počela realizacija nekoliko projekata, doduše manjih ali svakako značajnih...


Ranije smo govorili o projektu pošumljavanja,čišćenju korita potoka koji prolazi kroz uži centar Petnjice, uličnoj rasvjeti u Lagatorima,dok je ovih dana aktuelno asfaltiranje puteva... U utorak smo obišli radove na asfaltiranju puta u selu Vrševo,od kuće Zita Ajdarpašića do Džamije u dužini od 500 metara,danas se asfaltiraju neke dionice puteva u selu Vrbica,što je za svaku pohvalu.Imajući u vidu da se u poslednjih nekoliko godina malo radilo po ovom pitanju,čak i za vrijeme izbora, koje je uvijek bilo "pogodno" za ovakvu vrstu radova, ovo je svakako jedno prijatno iznenadjenje za sve stanovnike Bihora. Ovdje moramo napomenuti da radove asfaltiranja finansira Opština Berane, što je posebno značajno, jer je to malo ko očekivao, naročito nakon povratka statusa opštine Petnjica. Možda je sve ovo i dio nekih ranije datih obećanja,ali je svakako korisno,jer putna infrastruktura u Bihoru je veoma loša, na pojedinim dionicama čak i katastrofalna, pa je svaki metar novog asfalta dobro došao. Naročito me je prijatno iznenadilo to što je finansijer radova Opština Berane i nadam se da će i u budućnosti naše dvije Opštine blisko saradjivati, ne samo na polju putne infrastrukture, nego i na svim ostalim poljima koja se tiču razvoja i boljih uslova života gradjana. Uvjeren sam da se na ovome neće stati,da će se u Bihoru još puno korita očistiti, rasvjeta napraviti, puteva asfaltirati,ljudi zaposliti... Jer to je jedini način opstanka Bihora, jedina šansa da se narod zadrži u Bihoru,u suprotnom ćemo imati nekoliko "Bihora",jedan u Luxemburgu,jedan u NJemačkoj,Švajcarskoj,Francuskoj... ali nećemo imati Bihor u Crnoj Gori,to ne smijemo sebi dozvoliti,ne smijemo izgubiti naš Bihor...