Podrška referendumu za opštinu Petnjica

 


 Foto:Beka Selimanjin

 
Poštovani prijatelji Bihorci
 
Moje strpljenje je pri kraju, čekanja je bilo dosta šest nedalja od referenduma za povratak opštine Penica je prošlo. Izašli ste jedinstveno i jednoglasno iskazali želju da želite biti svoji na svome, da želite kreirati svoju budućnost i budućnost vašeg Bihora.

Da ste za to sposobi, znali smo svi, jer je Bihor iznjedrio toliko intelektualaca i sposobnih i poštenih ljudi da bi im povjerili državu a ne svoj rodni kraj. To potvrdjuju i rezultati referenduma na kojem ste uspjeli da mobilišete kompletan Bihor kako u zavičaju tako i u Dijaspori na čemu vam ČESTITAM i želim da jedinstveno istraje do zvaničnog priznavanja jer kako vidim (a nadam se da se varam) ni državne ni opštinske vlasti vam ne uputiše čestitke ili makar priznanje na uspješno organizovanom referendumu kojem smo se mi trebali samo pridružiti.


No izgleda kod nas ne postoji demokratija za sve, jedni mogu poslije referenduma proglasiti iste večeri i Državu ( koje bez vaših glasova sigurno nebi bilo), dok drugi moraju čekati nedjeljama a možda i mjesecima na opštinu koja je bila i ostaje gdje je, na mišljenje pojedinca da li je taj narod previše jedinstven da bi dobio lokalnu upavu.

Kad bi ste u Luksemburgu gdje vas je vise od 10.000 isto glasali siguran sam da bi do sada imali Opstinsku upravu no to je Evropa a mi smo mi.
U nadi da će se naći dovoljno razumnih odgovornih ljudi koji žele našu državu Crnu Goru kao gradjansku, demokratsku i jedinstvenu kao što ste vi za dobro svih nas želim vam da istrajete jedinstveni ponosni na dosada učinjenom do konačnog proglašenja Opštine Petnica.

Sa ovim vam dajem svoju ličnu podršku, podršku našeg udruženja i stojim Vam na raspolaganju da učinimo maximum dobroga za vas i za našu Crnu Goru. Koristim priliku da se zahvalim Bihorcima za pomoć u akciji za sretno djetinjstvo u kojoj ste velikim  dijelom pomogli , a ko pomaže njemu se dobrom vraće.

Sa srećom uz srdačan pozdrav i selam,
 
Beka Selimanjin  „PG-Merhamet „.                                                                                                                            Lennestadt 16.09.2012god.