Podrška iz Holandije

Foto:Nevzet Purišić

Postovani,

U prilici sam da Vam prenesem nepodijeljenu podrsku clanova i rukovodstva Bosnjackog Udruzenja Plavljana i Gusinjana "BEHAR" iz Holandije zahtjevima stanovnika Gornjeg Bihora za osnivanje nove punopravne opstine Petnjica.


Medjunarodni propisi i crnogorski pravni sistem jamce pravo na lokalnu samoupravu kao osnovno pravo , ustanovljeno u korist stanovnika odredjenog podrucija u cilju odlucivanja o pitanjima od neposrednog interesa za njih i radi vece efikasnosti i racionalnosti uprave.

Mislimo da pomenuto podrucije ispunjava uslove da funkcionise kao samostalna opstina . Vjerujemo da ce se tada stvoriti vise sansi za brzi ekonomski razvoj bihorskog kraja , opstanak i ostanak Bosnjaka i ostalih stanovnika ovog podrucija u svom zavicaju .

Takodje mislimo da Vlada treba da se pozitivno izjasni u vezi s ovom inicijativom prije parlamentarnih izbora , kako bi se izbjegla dalja politizacija ovog pitanja i njemu prislo kao pitanju ostvarivanja ljudskih prava .
 
Sa postovanjem,
Predsjednik BUPiG"BEHAR" iz Holandije
Purisic Nevzet

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Refreširaj