Tesko se poradja Crna Gora

Foto: Gospodin Tufo Taranis

Postovani Gradjani u Petnjici i Bihora i svi koji zive van granica Crne Gore.
Ovom prilikom zelio bih da vas pozdravim i da vam dam podrsku Organizacionom Odboru Petnjice (Opstina Petnjica). Diaspora iz Stuttgarta stoji uz vas i budite do kraja odlucni na ovom pravom putu.
Citali smo mnogo lijepih komentara objasnjenja o istorijii Bihorskog kraja. Mnogo puta je fino napisao objasnjo razjasnio gospodin Serbo Rastoder, Salija Hadrovic, Semsudin Hadrovic i mnogi drugi koji su dali i daju jos uvijek jaku bitnu podrsku sa nama svima pa cak i iz inostransva do glavnog cilja vracanja statusa Opstine Petnjice.VLADA CRNE GORE

Gospodin Milo Djukanovic puni 20 godina imali su podrsku Bihorskog kraja i Petnjickog regiona od kada je Milo stao crvsto ispred Milosevica i rekao NE. Tim potezom dobio je simpatije svih gradjana severne Crne Gore posebno regiona Bihora.
Svi znamo kaku su prosle ove godine, narod Petnjice imao vise razuma nego pameti da stane uz vlast Crne Gore i da ceka svoj momenat da Vlada sama shvati da i tom narodu treba izaci u susret i kao krunu podrske i zahvalnosti.
Sada vrati status Opstina Petnjica
svi mi znamo kada je trebala Crna Gora da se odvoji od srbije mnogi su govorili da nece moci opstati drzava naprotiv Crna Gora stoji crvsto na nogama i koraca pravo u evropu.
Ovo sam samo dao primer da i Opstina Petnjica mora i moze opstati i funkcionisati kao Opstina u Crnoj Gori i biti primer mnogim kao modul funkcionisanja Opstine.
Da nezaboravimo Petnjicki kraj ima mnogo svojih gradjana koji zive van teritorije Crne Gore (Luxemburg, Njemacke i druge drzave svijeta). Koji su spremni da uloze svoj kapital u svoj rodni kraj Petnjicu.
Kuca se gradi od temelja a svaka kuca koja se pocne graditi mora se i zavrsiti.
Tako i ovaj nas cilj vracanju statusa Opstine Petnjica dobila je razmerne dimenzije je kod gradjana Petnjice da imamo ocigledno jedan tezak porodjaj nase Crne Gore ali to se mora dogoditi prirodnim demokratskim putem da bih i majka i dijete na kraju bili sretni kao jedna fina familija.
Vlada Crne Gore neka da nasem narodu jedan najlepsi bajramski poklon.
Sa velikim postovanjem svim mojim prijateljima zemljacima zelim puno uspeha u zivotu i radu diaspora Crne Gore iz Stuttgarta vas pozdravlja.