Otvorena dzamija u Bioci

Danas jedna tema ne toliko direktno vezana za Petnjicu,ali svakako značajna i vrijedna pažnje na našoj stranici.Danas je u Bioči,mjestu nedaleko od Petnjice,mjestu koje pripada nama susjednoj opštini Bijelo Polje,otvorena džamija.Otvaranju je prisustvovao veliki broj gradjana,a jedan značajan dio bio je iz Petnjice.Od probijanja puta Bioča-Lješnica-Petnjica,ovo mjesto je još više dobilo na značaju kod stanovnika Bihora,naročito onih koji dolaze u Bihor,jer se baš na mjestu na kojem se nalazi džamija,nalazi i putokaz za Petnjicu,putokaz kao znak da su na dobrom putu i da su konačno blizu cilja,blizu svog zavičaja,blizu Bihora.

Otvaranju džamije su prisustvovali visoki zvaničnici Islamske Zajednice u Crnoj Gori,medju njima i Glavni reis Islamske Zajednice Republike Crne Gore,efendija Rifat Fejzić,kao i predstavici Turske agencije za medjunarodnu saradnju i koordinaciju "TIKA" iz grada Konija,koji je inače pobratimski grad sa Islamskom Zajednicom u Crnoj Gori.

TIKA je agencija koja u poslednjem periodu dosta ulaže u Crnu Goru,posebno u sredinama gdje žive muslimani.Njihova pomoć nije samo u pravcu vjere i vjerskih objekata,već oni svoja sredstva ulažu i u sve ostale oblasti,u medicinu,u infrastrukturu i mnoge druge,pokušavajući na taj način da malo doprinesu poboljšanju uslova življenja ljudi na tim prostorima.

Ja vam neću prenositi djelove govora predstavnika TIKE i reisa Fejzića,oni koji su danas bili u Bioči svakako su imali šta da čuju,a vjerujem da će i mediji prenijeti većinu rečenog,sobzirom da je skup bio medijski dobro ispraćen.
Ja ću samo prenijeti jednu informaciju značajnu za našu opštinu,odnosno informaciju vezanu za izgradnju džamije na Boru,sobzirom da sam kao koordinator Poslovnog centra Petnjica imao priliku da nakon otvaranja džamije malo porazgovaram sa reisom Fejzićem na tu temu.Reisu je inače predhodnih dana dostavljen zahtjev za pomoć i projekat izgradnje džamije na Boru preko koordinatora i predsjednika Odbora Islamske Zajednice Petnjica,pa će Islamska Zajednica u Crnoj Gori,u skladu sa svojim mogućnostima pomoći i radove na završetku džamije na Boru.
 
  • 28700736_868471380024557_408372159975759030_o
  • 546914_202542869914081_1495703061_n
  • IMG_1759

  • bioca1
  • bioca2
  • bioca3

  • booca3


Znam da je današnja tema bila daleko od ekonomske,ali i vjera je dio svakodnevnog života gradjana,naročito izražena u kriznim vremenima kakva su sada,pa se nadam da će ovaj trud oko završetka radova na džamiji na Boru naići na odobravanje,jer "narod koji gradi je narod koji namjerava da na tom prostoru i ostane",a naš cilj je da ljudi ostaju u Bihoru...