Dani dijaspore u Petnjici

U Srijedu 31.08.2013 godine u Petnjici, u organizaciji Opštine Berane, Centra za kulturu Berane i Doma kulture Petnjica, jedanaesti put,a prvi put u Opštini Petnjica,održana manifestacija "Dani dijaspore".

Manifestacija je počela izložbom slika "BOJE SJEVERA", koju je otvorio podpredsjednik opštine Berane,gospodin Braho Adrović.
Nakon izložbe,program manifestacije je preseljen u veliku salu Doma kulture,gdje se prisutnima u ime domaćina obratio Predsjednik Skupštine opštine Berane,gospodin Samir Agović. Inače, skupu je pored velikog broja gradjana,prisustvovao i veliki broj ljudi i visokih predstavnika,kako iz opštine Berane, državnih institucija Republike Crne Gore,tako i iz udruženja u Dijaspori. Priliku da se obrati prisutnima iskoristio je i Predsjednik opštine Berane,gospodin Vuka Golubović, koji je poželeo uspješno funkcionisanje opštini Petnjica i ponudio saradnju i pomoć u svim oblastima i domenima,naravno koliko budu mogućnosti dozvoljavale,od strane opštine Berane.

U ime Ministarstva Vanjskih Poslova i Evropskih Integracija,Vlade Republike Crne Gore,obratio se gospodin Branko Milić,direktor Uprave za dijasporu Ministarstva Vanjskih Poslova.


Skupu su se obratili i ljudi iz dijaspore,tako da se iz Slovenije obratio gospodin Hakija Alibašić, iz Švajcarske gospodin Zećo Šabotić i iz Luxemburga gospodin Edin Latić. Svi oni su izrazili zadovoljstvo povodom odluke da se Petnjici vrati status opštine i spremnost da pomognu u budućem funkcionisanju naše opštine.

U kulturno-zabavnom dijelu programa učestvovala je muzička grupa "ALATA" iz Podgorice i KUD "BIHOR" iz Petnjice.
U sklopu manifestacije je održan i tradicionalni "Okrugli sto", na kome se govorilo o problemima sa kojima se gradjani iz dijaspore susreću prilikom dobijanja ličnih dokumenata u Crnoj Gori i o šansama i idejama budućeg razvoja naše opštine,naročito potencirajući na vezi DOMOVINA-DIJASPORA.